Чавича - найбільш цінна риба не тільки на Камчатці або Росії, але і у всьому світі. Вона приваблює своїми гігантськими розмірами і унікальним смаком. Японці називають чавичі «князем лососів», а американці - king salmon - «король-лосось». Наприклад, на річці Велика звичайний вагу риб становить від 5 до 12 кг, при цьому регулярно трапляються екземпляри вагою 20 - 25 кг.

 Природний ареал чавичі знаходиться в північній частині Тихого океану і ділянках Північного Льодовитого океану, прилеглих до Берингову протоці. Основна кількість азіатської чавичі нереститься в великих і середніх річках обох узбереж Камчатки, Коряцького нагір'я.

На американському узбережжі чавича заходить на нерест в річки від південної Каліфорнії до північній Аляски. У невеликих кількостях вона зустрічається в річці Анадир, на північно-західному узбережжі Охотського моря, в річках Чукотського півострова.

Статевозрілою чавича стає у віці від 4 до 7 років, мігрує в ті ж ріки, де вона з'явилася на світ. На Далекому Сході чавича перша з лососевих підходить до усть рік і вже в останніх числах травня спрямовується вгору за течією до нерестовищ.

Зазвичай хід досягає піку в другій половині червня, але окремі екземпляри нерестяться до кінця серпня. На Камчатці зазвичай хід чавичі доводиться на весняний паводок.

 Як правило, чавичі заходить в середні і великі річки, може підніматися до самих верхів'їв, але частіше за все розподіляється по основній річці і великим притоках.

Нерестовища чавичі розташовуються в глибоких місцях русел, з швидкою течією і кам'янистим дном. Плодючість коливається від 4,5 до 20 тисяч ікринок. Ікра чавичі дуже велика - до 10 мм в діаметрі. Як і всі тихоокеанські лососі, ця риба нереститься один раз в житті.

В даний час популяція чавичі посилено знижується. Величезний збиток завдає нелегальний промисел, адже чудові смакові якості і велетенські розміри роблять її бажаною здобиччю браконьєрів. Як результат - в ряді річок, особливо близьких до Петропавловська, чавича практично зникла.