Це ікра, яка далека від якісного продукту і в ній вже не залишилося нічого корисного. Як правило, це сировина другого сорту. Вартість такого продукту дуже низька і досягається ця дешевизна за рахунок застосування так званих ензимів - спеціальних хімічних речовин або розчину ферментного препарату з нутрощів ракоподібних, що роз'їдають оболонку ястика.

В процесі гуркотіння (видавлювання ікри з сполучних тканин ястика) на виході до стадії посолу залишається ікринок не більше 80% від початкової маси, так як великий відсоток їх втрачається при продавлюванні через сітку і під вагою самого ястичная мішечка, що робить більш високою собівартість продукції. 
Для зменшення втрат кількості продукту як раз і обробляють ястик ензимами - на виході виходить практично 100% кількість ікри, що і здешевлює кінцевий продукт.

Подальше зниження якості ферментної продукції в готовому вигляді вже неминуче. Ензими розчиняють не тільки плівку ястика, але і з плином часу - оболонку самих ікринок. І хоча цей процес не настільки швидкий, проте, він істотно знижує терміни зберігання ікри - до 2-3 місяців. Далі вона в банку перетворюється просто в рідку «кашу».

До того ж, для ікри 2 сорту більш м'які вимоги щодо якості сировини - допускається асорті з ікри декількох видів риб, значна кількість ікринок, що лопнули, збільшення кількості солі в складі до 7%, погіршення ступеня очищення (можуть потрапляти згустки крові, неоднорідний колір і різний калібр ікринок, і т.п.). Термін зберігання, вказаний на упаковці, часто збільшений до двох років (один рік обумовлюється зберіганням замороженого ястика, а другий за рахунок зберігання готового продукту).

Застосування ензимів за законодавством про права споживача повинно позначатися на упаковці. Але, часто виробники просто «забувають» про це.

Щоб не стати дегустатором цього низькоякісного продукту рекомендуємо забути про покупку дуже дешевою ікри, а також ікри неперевірених або маловідомих виробників, і уважно вивчати етикетку.